Považuje minister Valentovič občanov za idiotov?

Autor: Juraj Petrovič | 1.3.2007 o 10:00 | Karma článku: 16,09 | Prečítané:  8046x

    Včera sme odniesli na MZ SR hromadnú pripomienku k návrhu zákona, ktorý by okrem iného prinútil vyše milióna občanov zmeniť zdravotnú poisťovňu. Zmeniť ju tak, aby vláda a minister zdravotníctva získali kontrolu nad približne 80% zdrojov v systéme zdravotníctva, čo je evidentne jeden z hlavných, ak nie jediný dôvod takejto zmeny. Fraške so strážnou službou a hovorkyňou ministerstva, ktorá evidentne nepozná zákony tohto štátu sa tu venovať nebudem, ide mi o niečo dôležitejšie.

    Tento návrh zákona sa nepáči 2443 občanom, ktorí hromadnú pripomienku podporili cez internet a ďalším, ktorí ju podporili písomne. Minister Valentovič teraz tvrdí, že to, čo platilo doteraz pre všetky ministerstvá, pre neho neplatí. On trvá na tom, že pripomienky, resp. vyjadrenia podpory Hromadnej pripomienke musia byť vlastnoručne podpísané.
    Návrh zákona bol zverejnený na internete s uvedenou e-mailovou adresou, na ktorú sa majú posielať pripomienky k zákonu. Hromadná pripomienka k zákonu bola taktiež zverejnená na internete a každý, kto ju podporil, poslal prostredníctvom servera www.changenet.sk na túto adresu mail, v ktorom vyjadruje podporu Hromadnej pripomienke a poveruje nás, aby sme ho pri rozporovom konaní zastupovali.
    Minister sa odvoláva na Legislatívne pravidlá vlády (LPV), pričom tvrdí, že nepriamo určujú, že zásadné pripomienky sa zasielajú listom orgánu, ktorý ich podáva a musia byť teda vlastnoručne podpísané. Prirovnáva Hromadnú pripomienku k petícií, kde je podľa petičného zákona (nemá nič spoločné s LPV) naozaj potrebný vlastnoručný podpis.
    Škoda, že si pán minister neprečítal LPV celé, prišiel by totiž na to, že v článku 9, ods. 8 je uvedené: „Podpredsedovia vlády, orgány a inštitúcie podľa odsekov 2 a 3 zasielajú pripomienky písomnou a elektronickou formou. Ostatní pripomienkujúci zasielajú pripomienky výlučne elektronickou formou; verejnosť môže zaslať pripomienky písomnou formou alebo elektronicky." Pripomienky boli zaslané elektronickou formou a následne boli doručené v písomnej forme. Takže buď jedna, alebo druhá forma splňuje čl. 9, ods. 8 LPV a ak ministerstvo neprejedná hromadnú pripomienku s poverenými zástupcami verejnosti, dopustí sa porušenia Legislatívnych pravidiel vlády rovnako ako ministerstvo dopravy, ktoré predložilo do vlády návrh zákona s neprejednanou Hromadnou pripomienkou občanov.
    Nebudem špekulovať nad tým, prečo má minister Valentovič taký problém s našou Hromadnou pripomienkou. Možno ide len o to, ukázať občanom, že podpora podobných aktivít prostredníctvom internetu je zbytočná, snahu paralyzovať komunitu ľudí, ktorým nie je jedno, čo sa v tomto štáte deje a chcú sa na jeho správe podieľať nielen raz za 4 roky hádzaním volebných lístkov do urien.

    Pán minister, pošlite mi prosím odpoveď na tento text vlastnoručne podpísaným mailom. Vy jediný viete, ako sa to dá urobiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

Minúta po minúte: PCR testy odhalili vyše tisíc nakazených, pribudlo 16 úmrtí

Z 44 769 vykonaných antigénových testov zistili 919 pozitívnych osôb.

Prvá námestníčka Kováčiková odchádza z prokuratúry

Rezignáciu odôvodňuje aj útokmi na svoju osobu.


Už ste čítali?