Ktorý November by radšej oslavovali komunisti?

Autor: Juraj Petrovič | 7.11.2014 o 7:17 | (upravené 7.11.2014 o 18:15) Karma článku: 17,14 | Prečítané:  1292x

Dnes, len 10 dní pred výročím Novembra, si pripomíname úplne opačné výročie. Výročie udalosti, ktorá priniesla smrť a tmu pre milióny ľudí, udalosť, ktorú sme ako deti povinne oslavovali, aj keď sme mnohí tušili, že nie je veľmi čo oslavovať. Udalosť, ktorá poznamenala 20. storočie oveľa viac, ako nacistické šialenstvo. Hovorím o tom, čo nás nútili nazývať veľkou a októbrovou a socialistickou a revolúciou, pričom sa jednalo o obyčajný novembrový komunistický puč, pri ktorom spočiatku padol skoro len ten jeden výstrel z Aurory. Jeden výstrel, ale stovky miliónov obetí.

Pavol Paška je vraj filozof a a estét. Lebo vyštudoval vysokú školu. Dokonca filozofickú fakultu. Univerzity Komenského. Nuž, podľa mňa je Pavol Paška len obyčajný boľševik, ktorý má tú drzosť 25 rokov po revolúcii, ktorá jeho rodnú stranu zbavila vedúcej úlohy v štáte rozprávať o tom, ako si váži disidentov.

Ale nechcem sa venovať len tomuto, aj keď ukážkovému exempláru kovaného komunistu, ktorý prezliekol kabát a dnes sa tvári ako demokrat. S tou demokraciou to tiež nebude také horúce, facebookové statusy opozičných poslancov poskytujú dostatočný prehľad o tom, ako si vysvetľuje pojem demokratický parlament. Aj vyjadrenie, ako si ten, kto vyhrá voľby, môže robiť čo chce, svedčí o hlbokej úcte predsedu slovenského parlamentu k Ústave, na ktorú skladal poslanecký sľub. A z ktorej si, trvalo a dlhodobo, robí trhací kalendár.

Blíži sa 25. výročie Novembra a tak sa nevyhnutne tisne na myseľ otázka, čo sme urobili zle, že to dnes na Slovensku vyzerá tak, ako to vyzerá.

Podľa mňa je jednou z hlavných príčin neodôvodnená tolerantnosť ku komunizmu ako ideovému konceptu, ako štátnemu režimu a ku komunistickej ideológii, ktorá je, napriek všetkému, čo spôsobila, stále "salonfähig".

Komunizmus, ako štátny režim, má na svedomí neporovnateľne viac obetí, ako jeho verný brat nacizmus. Majú veľa spoločného. Absolútny dešpekt k základným ľudským právam, likvidácia vybraných skupín obyvateľstva, či už na základe rasy, alebo spoločenského postavenia, zmarenie zmysluplného života pre ešte oveľa väčšiu skupinu ľudí len pre ich triedny pôvod, alebo skutočné, či domnelé "prehrešky" proti režimu.

Hospodársky úpadok, ktorý v niektorých oblastiach trvá dodnes a je príčinou nášho neustáleho zaostávania za krajinami západnej Európy, či USA. Vždy znovu ma prekvapuje, ako môže niekto argumentovať, že veď aj za komunizmu, či socializmu sa všeličo vybudovalo a postavilo a teraz, v kapitalizme to nefunguje.

Zvyknem na to odpovedať jednoducho - choďte sa pozrieť kúsok za hranice, do Rakúska, ako vyzerá krajina, ktorú 40 rokov nelikvidoval nekompetentný, primitívny a po moci bažiaci komunistický aparát, krajinu, kde po celú dobu existovali ľudské práva, sloboda prejavu, pohybu, štúdia, podnikania. Nemajú tam menej diaľnic, menej nemocníc, menej podnikov, pekární, či mliekární. Len ich majú tam, kde ich skutočné potreby ľudí a priemyslu nechali vzniknúť. Tam, kde ich podnikaví a slobodní ľudia založili, postavili. Nie tam, kde si nejaký komunistický papaláš zmyslel a nakreslil na mape krížik, či čiaru. Preto fungujú lepšie, majú vyššiu kvalitu a poskytujú nielen svojim majiteľom ale všetkým občanom oveľa vyššiu životnú úroveň.

Komunizmus nestvoril nič pozitívne, čo by nevzniklo aj bez neho. Čím skôr to pochopíme, čím skôr pomenujeme jeho zločiny a jeho zločincov, tým skôr sa aj na Slovensku budeme mať lepšie.

Snaha relativizovať zločiny komunizmu, alebo účasť na nich, ako to robí Pavol Paška a jemu podobní, či napríklad Alojz Lorenc v poslednom .týždni, sú neskutočne drzou, ale bohužiaľ často účinnou taktikou, ktorá má zahmliť skutočnú podstatu tohto neľudského režimu. Spoliehajú sa aj na spomienkový optimizmus a postupné vymieranie tých, ktorí oceľovú päsť robotníckej triedy pocítili na vlastnej koži.

Pavol Paška je urazený, že je označovaný za boľševika. Tak si to poďme prebrať. Pavol Paška absolvoval študijný odbor marxisticko-leninská filozofia v kombinácii s marxisticko-leninskou estetikou. Komunistická strana Československa, rovnako ako jej verná sestra - KSS sa hrdo hlásila k tradícii VKS(b) - Všezväzovej komunistickej strany (boľševikov), ktorá v roku 1917 zrealizovala novembrový puč a následne zaviedla komunistický teror najprv v Rusku a po druhej svetovej vojne aj u nás. Ako je všeobecne známe, pri svojich trestných činoch proti ľudskosti sa obhajovala práve marxisticko-leninskou filozofiou. A pri ničení nekonečne cenných kultúrnych pamiatok sa zas obhajovala marxisticko-leninskou estetikou. Spomeňte si: "Kášňu zbúrať Kefalín?..."

Takže Pavol Paška sa môže urážať koľko chce a ako chce, ale svojim vzdelaním, ktoré dobrovoľne dokončil, ako aj svojim správaním namysleného papaláša, ktorý si myslí, že ako člen vládnucej strany môže úplne všetko, jasne dokazuje, že skutočne boľševikom je.

A práve dnes je ten správny deň povedať to úplne otvorene - pokiaľ tu budú vo vedúcich funkciách štátu komunisti, boľševici a ich mentálni bratia - neonáckovia, nečakajme, že sa Slovensku bude dariť lepšie. Bolo by fajn, keby sme si pri príležitosti stého výročia komunistického puču v Rusku mohli povedať, že ich je v tých funkciách podstatne menej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na celoplošné testovanie budeme potrebovať zhruba 48-tisíc ľudí. Otázka je, kde ich zoberieme

Na jedno miesto pripadá jeden vojak, potrebujeme naň však asi osem ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Testovanie nám dá pár týždňov, a potom čo?

Má to byť najväčšia operácia v moderných dejinách Slovenska.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Vláda sa spolieha na ľudí, ktorých nemá

Slovensko má chronický nedostatok zdravotníkov.


Už ste čítali?