Screwtype po 60 rokoch

Autor: Juraj Petrovič | 27.8.2014 o 1:11 | (upravené 27.8.2014 o 16:10) Karma článku: 4,46 | Prečítané:  417x

Presne 62 rokov potom, čo vyšiel záznam prípitku známeho Pokušiteľa menom Screwtype k vysokováženej pekelnej spoločnosti pri výročnej večeri Pekelnej Pokušiteľskej Univerzity (PPK) sa objavil nový krátky úryvok zo správy, ktorý dnes o nič starší Screwtype zrejme adresoval rektorovi PPK Doktorovi Slobglobovi. Je o to zaujímavejší, že sa výnimočne netýka Británie, ale Slovenska.

Ctený pán rektor,

v administratívnej funkcii, ktorú zastávam už vyše 60 rokov mám pochopiteľne oveľa viac času, ako v dobách, kedy som sám ešte pracoval v ťažkej, ale o to ambicióznejšej funkcii Pokušiteľa. Veľa sa od tých čias zmenilo, pred asi 60 rokmi som pri jednom prípitku spomínal, ako sa zmenili duše tých malých ľudských červíkov, naša potrava. Kvantita na úkor kvality. Nespočetné množstvá hriešnikov, ktorí si ani poriadne neuvedomili, kedy definitívne zmenili strany zo svetla a lásky Nepriateľa, kedy nenávratne rozhodli o svojom osude, totiž svojej prítomnosti na našom stole.

Nedávno sa moja pozornosť upriamila trochu neobvyklým smerom. Viete, že som počas svojho pôsobenia ako Pokušiteľ väčšinu pacientov riešil v časti sveta, ktorú oni nazývajú Británia, ale zvláštny šum, ktorý sa šíril zo stredu kontinentu, upútal moju pozornosť.

Drahý rektor, neuveríte, v krajine, nazývanej Slovensko, máme šancu získať nádherné exempláre! Už dávno, naposledy azda v 15. a 16 storočí bolo možné vidieť podobné typy do seba obrátených fanatických prívržencov Nepriateľa. Dalo by sa povedať, že sú splnením sna každého Pokušiteľa. Naplnení skutočným odhodlaním bojovať za Nepriateľa (ako keby on niekedy od niekoho niečo také požadoval), plní skutočnej hrdosti, že môžu byť "jeho" bojovníkmi a presadzovať "jeho" pravidlá a "vieru". Pamätáte sa, aká úspešná bola naša kampaň, ktorú oni nazvali "Krížové výpravy"? To, čo sa deje na Slovensku sa tomu pomaly ale isto začína podobať. Samozrejme, že občas môžeme vidieť veľmi škodlivé až priam nebezpečné náznaky pokánia, či snahy úprimne pochopiť cestu, ktorú pre nich pripravil Nepriateľ, ale s pomocou aj priemerne zručných Pokušiteľov sa nám tieto malé a vcelku ojedinelé výhonky určite podarí zadusiť v zárodku.

Zaujímavé sú aj prostriedky, ktoré si títo naši nádejní Pacienti vyberajú. Je pre mňa nesmierne zábavné, ako v zápale svojho "spravodlivého hnevu" popierajú všetky princípy, ktoré chcú tak zápalisto brániť, neuvedomujúc si tie najdôležitejšie hodnoty, ktoré Nepriateľ považuje za zásadné. Agresivita, s akou sa snažia svojmu okoliu nanútiť niečo, čo považujú za Nepriateľovo učenie a povinnosti, ich nádherným spôsobom odvádza od skutočnej viery a skutočného prežívania toho, čo od nich Nepriateľ očakáva. To, čo zvykne nazývať láskou k blížnemu, toleranciou, či rešpektovaním inakosti im v zápale ich domnelého boja s tzv. neveriacimi ale hlavne homosexuálmi úplne unikajú. Ako keby Nepriateľ akokoľvek explicitne obmedzoval sexualitu. Vieme obaja, že je to oblasť, ktorá, ak je spojená so skutočnou láskou, nám nijako nepomáha v našom snažení. Ale ako to Vaši absolventi, dnešní Pokušitelia dokázali? Fantastický výkon, táto fixácia na samotný fyzický akt, ktorý v nich vyvoláva hnus a snahu bojovať prakticky za akúkoľvek cenu proti nemu. Aj za cenu vlastnej duše. Skvelé. Kedysi bolo treba u tohto typu ľudí veľmi citlivo podporovať hrdosť na "správnosť" svojho presvedčenia, dnes to vyzerá, ako by k zvedeniu týchto duší stačila hrubá propaganda typu "my máme pravdu a preto sme lepší ako oni". Neuveriteľné. Tým samozrejme nechcem znižovať Vaše zásluhy, drahý rektor, určite si aj takýto jednoduchý plán vyžiadal starostlivé plánovanie a realizáciu. Nepochybujem o tom, že Vás náš Otec patrične odmení, sú to predsa Vaši žiaci.

Pravdou je, že keď som nazrel do archívov, neprekvapilo ma, že sa v tejto malej krajine odohráva taký pozitívny obrat k lepšiemu pre nás. Vrchný predstaviteľ toho, čo volajú katolícka církev, bol dlhodobo na našej strane takým spôsobom, že Nepriateľ bude musieť privrieť obidve oči, zapchať si uši a prestať na chvíľu vnímať svet v jeho celistvosti, ak by mal prijať pokánie tohto svojho "služobníka". Pokušiteľ, ktorý ho dostal až tam, je určite ovenčený slávou a odmenami, až do svojho najbližšieho zlyhania, samozrejme.

Na chvíľu sa zdalo, že by sme mohli mať v tejto krajine problémy, za vrchného predstaviteľa bol vybraný jeden z tých, ku ktorým sa ani najlepšiemu Pokušiteľovi nedarí preniknúť, niekto, kto má to určité čosi, čo nám bráni sa k nemu dostať. Naozaj ma už nebaví neustále urgovať na oddelení výskumu, aby s týmto druhom ochrany Nepriateľa konečne niečo urobili, očividne sa moje žiadosti a urgencie strácajú v byrokratickej mašinérii.

Ale ako sa neskôr ukázalo, Vaši absolventi, drahý rektor, odviedli dobrú prácu. Keď sa nemohli dostať k Predstaviteľovi priamo, zapracovali na jeho okolí a to tak dokonale, že sa im podarilo dosiahnuť jeho odstránenie! Bravo! Niečo také sa nám naposledy podarilo v stredoveku, keď si táto odnož prívržencov Nepriateľa zvolila hneď niekoľko Najvyšších. Žiaľ, tieto krásne časy v čase sú už dávno preč, na rozdiel od nás, vo svete ľudí nič netrvá večne.

Záverom mi drahý rektor dovoľte vyjadriť presvedčenie, že Vaši absolventi budú aj naďalej odvádzať tak kvalitnú prácu. Ukazuje sa, že aj malá krajina dokáže poskytnúť nášmu stolu fantastickú hostinu, a šalát namiešaný z týchto farizejov, fanatikov a pyšných hlásačov Nepriateľovej "pravdy" bude určite skvelou lahôdkou. Dúfam, že sa, tak ako každý rok, stretneme na výročnej večeri Vašej ctenej školy.

Váš oddaný a obdivujúci

SCREWTYPE

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na celoplošné testovanie budeme potrebovať zhruba 48-tisíc ľudí. Otázka je, kde ich zoberieme

Na jedno miesto pripadá jeden vojak, potrebujeme naň však asi osem ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Testovanie nám dá pár týždňov, a potom čo?

Má to byť najväčšia operácia v moderných dejinách Slovenska.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Vláda sa spolieha na ľudí, ktorých nemá

Slovensko má chronický nedostatok zdravotníkov.


Už ste čítali?