Slovenská hanba, nielen v Bruseli

Autor: Juraj Petrovič | 18.3.2014 o 7:17 | (upravené 18.3.2014 o 7:24) Karma článku: 19,09 | Prečítané:  2138x

Monika Flašíková - Beňová zaperlila sebe vlastným, originálnym spôsobom. Asi ako vtedy s tričkom Marylin. Vraj USA a EÚ urazili obyvateľov Krymu, keď neuznali referendum. Robert Fico zas obhajuje jej právo na iný názor. No spánombohom a zlé preč. Teda, Monika preč. Aj s Robertom.

To, čo predvádza Fico a pod jeho vedením aj slovenská diplomacia od začiatku krízy na Ukrajine vyzerá ako neuveriteľná servilnosť voči Rusku. Každý fanúšik konšpiračných teórií by tu už rozvíjal myšlienky o prepojení na ruské tajné služby, či závislosť na ruskom kapitále, ktorého je na Slovensku viac, ako si mnohí myslia. Ja si myslím, že ide skôr o mentálne nastavenie úbohého komunistického prisluhovača, ktorý je síce smerom dovnútra úžasne "silný", smerom von si ale netrúfne vôbec nič. A teda hlavne byť proti. Proti Rusku.

Podľa Flašíkovej - Beňovej a Fica je v poriadku, keď je časť suverénneho štátu obsadená vojskami susedného štátu pod zámienkou ochrany národnostnej menšiny. Flašíková "argumentuje", že sa to nedá porovnávať so situáciou Maďarska a Slovenska, lebo "Na Slovensku nemáme autonómnu časť." Veď práve Monika, Rusi na Kryme mali viac práv a viac slobôd ako Maďari u nás. Mali presne tú autonómiu, ktorou tu roky strašil váš koaličný partner Jano Slota. A napriek tomu je vraj v poriadku, že ich obsadili, odstrihli od ukrajinských zdrojov informácií a "pozvali" na referendum, kde ani nemohli hlasovať za zotrvanie Krymu v Ukrajine. Ale to by niekto musel najprv chápať význam pojmov ako autonómia a demokratické referendum. Ani nehovoriac o tom, že pokiaľ v Kyjeve sedel proruský prezident Janukovyč, žiadny krymský Rus necítil potrebu brániť nejaké svoje práva. Alebo ste mali v Bruseli nejakých krymských Rusov, sťažujúcich sa na podmienky na ukrajinskom Kryme? Chápem ale, že pri obrovskom pracovnom vyťažení nad pravidlami pre lov sardiniek v Severnom mori Vám niečo také mohlo aj uniknúť.

Podľa Flašíkovej - Beňovej a Fica je v poriadku, keď sa referendum koná pod vojenskou kontrolou cudzej moci. Nepripomína vám to niečo? Ako by asi dopadlo referendum o pripojení vtedy už jednoznačne fašistického Rakúska k Nemecku v roku 1938, ak by ho teda Hitler vôbec dovolil a rovno Rakúsko neobsadil? Ako dopadlo referendum v Nemecku v roku 1936, pod plnou dohľadom Gestapa a SS? Flašíková - Beňová a Fico nám idú tvrdiť, že toto je demokratický inštitút? To nie je hlúpe, to je normálne nebezpečné. Osoby s takýmto vnímaním politickej reality by nemali zastávať žiadne politické funkcie, lebo priamo ohrozujú slobodu a nezávislosť krajiny, ktorú zastupujú.

Robert Fico tvrdí, že dianie na Ukrajine je vraj kontroverzné a možno naň mať rôzne názory. Nie pán premiér, nie je kontroverzné. Okrem Ruska nikto nevidí žiadnu kontroverziu, každý vidí vojenskú okupáciu suverénneho štátu, niečo, čo sa od druhej svetovej vojny v Európe nestalo. Na to nemožno mať rôzne názory, pokiaľ sa chcete vyhlasovať za demokratického politika, rešpektujúceho elementárne zásady medzinárodného práva a medzinárodné zmluvy, ktoré, napríklad, garantujú nedotknuteľnosť hraníc a územnú celistvosť Ukrajiny. Zmluvy, ktoré podpísalo aj Rusko, štát, ktorý ich brutálnym spôsobom porušil a porušuje.

Kecy o tom, ako sa Ukrajinci mýlia, keď si myslia, že po podpise asociačnej dohody z Únie pritečú miliardy sú v súčasnej situácii krásnou ukážkou mentálneho sveta premiéra, pre ktorého jedinou "hodnotou" sú "miliardy eur". Sloboda? Nezávislosť? Rešpekt k medzinárodnému právu? Základné ľudské a občianske práva? Nič. Prachy sú dôležité, nič iné.

Mnohí moji priatelia a známi v týchto dňoch píšu na facebooku a aj na blogoch o tom, prečo nemajú problém ísť voliť Andreja Kisku, aj keď nie je ich ideálnym kandidátom. Ja pôjdem voliť Kisku už len preto, aby ľudia ako Monika Flašíková - Beňová a Robert Fico neboli jediným hlasom, ktorý v prípade kríz, ako je tá ukrajinská, zaznejú zo Slovenska. Aby som sa nemusel hanbiť za to, že v tejto krajine vládne bez akejkoľvek opozície servilná a pred Ruskom sa trasúca banda "přizdisráčov".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ako sa dá objednať vládny vrtuľník na súkromnú svadbu

Na svadbe vysokého funkcionára bol policajný vrtuľník. Ministerstvo ukázalo výpis, že zaň bolo zaplatené. Faktúra chýba.

DOMOV

Dobré ráno: Kto platí politické strany a kde zmizla kauza Gorila

Ako skončilo vyštrovanie kauzy Gorila.


Už ste čítali?