Prečo odbory oberú s Ficovou pomocou ľudí o prácu

Autor: Juraj Petrovič | 30.10.2013 o 6:17 | Karma článku: 20,54 | Prečítané:  1769x

Vláda Fico II. je skutočne veľmi iniciatívna. Svojimi opatreniami a zmenami zákonov dosahuje excelentné výsledky. Najmä čo sa týka miery nezamestnanosti, odlivu, alebo, lepšie povedané neprílivu zahraničných investícií, komplikovania života každému, kto si ešte stále dovoľuje podnikať a najnovšie aj presadím zmeny zákona, ktorá okrem toho, že je jednoznačne protiústavná, môže slovenským firmám udeliť ranu z milosti. Prečo to napriek tomu Fico robí?

Je to jednoduché. Potrebuje byť za pekného, a to najviac pár mesiacov, do prezidentských volieb. Je mu jedno, koľko ľudí kvôli tejto jeho extenzívnej kampani príde o prácu, je mu úplne jedno, koľko firiem vykopne ľudí na ulicu, lebo nebudú mať na zvýšené náklady, spôsobené nezmyselnými odborárskymi požiadavkami. A už úplne jedno mu je, čo s tým bude robiť vláda, ktorá príde po ňom.

Po nás potopa v praxi.

Dôležité je jediné - získavať body teraz. Uplatiť odbory domnelým víťazstvom v ich večnom triednom boji a miešaní sa do politiky (namiesto reálnej ochrany pracujúcich tam, kde je tá ochrana skutočne potrebná). Tak aby si urobili špinavú robotu v prezidentskej kampani. Môcť na tlačovkách vykrikovať, ako sa zvýšili mzdy v priemysle, bez toho, žeby ktokoľvek z bežných konzumentov týchto tlačoviek a siláckych rečí pochopil, že tých, čo tie zvýšené platy budú mať, bude oveľa menej a teda väčšina príde o prácu. Posadiť sa do Pionierskeho paláca (vzhľadom na jeho súčasného a zrejme aj budúceho obyvateľa si iný názov nezaslúži) a užívať si aktívny politický dôchodok miešaním kariet pri zostavovaní vlád a menovaní sudcov. Utiecť od zodpovednosti za krach štátu, ku ktorému pri pokračovaní tejto politiky skôr alebo neskôr dôjde.

Ficovi nejde a nikdy nešlo o ľudí. Teda o obyčajných ľudí. Išlo a ide mu len o to, aby jeho ľudia mohli beztrestne kradnúť a rabovať a aby sa on sám mohol stať prezidentom skôr, než sa mu ekonomika a možno aj strana a vláda rozsypú pod rukami.

Bolo by fajn, keby si to tí, čo mu budú zajtra tlieskať za protiústavný diktát platov firmám, ktoré sa s nikým nedohodli, uvedomili. Skôr, než ich kvôli tomu vyhodia z práce. Skôr než zákopová vojna Fica proti súkromným firmám (nepatriacim do partie), položí tento štát na lopatky. Pretože vtedy už bude neskoro. Aj pre nich, aj pre voľbu slušného prezidenta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?