Súdruh prezident perlí

Autor: Juraj Petrovič | 10.1.2013 o 7:17 | (upravené 10.1.2013 o 9:42) Karma článku: 31,29 | Prečítané:  4873x

Zvykol som si od neho už skutočne na všeličo. Brepty, nezmysly, protiústavné kroky (nie, nemyslím len Čentéša), jeho posledné vyjadrenie je krásnou ukážkou, v akej virtuálnej realite žije náš prezident hlavy štátu.

 © 2013 SHOOTY (www.shooty.sk)

Už v predošlom vyhlásení kritizoval médiá, že nezverejnili celý text jeho rozhodnutia nevymenovať Čentéša. Nuž, denník RSS tak skutočne neurobil, denník SME ho zverejnil pod článkom o nevymenovaní, ale kto by sa poriadne pozeral, že, keď sa dá kritizovať.

V reakcii na kritiku rozhodnutia sa obhajuje tým, že na deviatich(!) stranách predsa zdôvodnil, prečo Čentéša nevymenuje. Z toho je osem strán klebiet a citátov z médií o spôsobe voľby. Formulovaných slovníkom trhovníčky z Miletičky.

Je tu len jeden malý problém. Ústavný súd síce povedal, že môže Čentéša aj nevymenovať, ale len z vážnych osobných dôvodov a nie pre spôsob voľby, o ktorom už predtým ÚS rozhodol, že bol v poriadku. Takže osem strán z deviatich nie je odôvodnením, ale len výhovorkou, navyše podľa ÚS neprípustnou.

Vo vyhlásení nám súdruh prezident so slzou v oku hovorí, že sa vždy cítil byť prezidentom všetkých občanov, dokonca aj tých janičiarov a odrodilcov, ktorí volili tú pani, s ktorou sa tak džentlmensky strkal vo výťahu. Síce je akoby členom SMERu, ale to len na uzavretých schôdzach, inak je prudko ne- a nadstranícky. A vyzýva nás k slušnosti, on, ktorý sa preslávil výrokom o starom chujovi, on, ktorý sa správal ako čistý hulvát k žene, on, ktorý očividne protiústavne nechal vykopnúť z parlamentu poslanca, on, ktorý prejavuje neuveriteľnú mieru ignoranstva a nedostatku empatie prakticky vždy, keď nečíta z papiera. Skutočná morálna autorita.

A zase je väčšia časť vyhlásenia venovaná výhovorkám a komentovaniu spôsobu Čentéšovej voľby. A argumenty, ktoré zaznievajú nielen od opozície, ale aj od väčšiny renomovaných ústavných právnikov sú vytrvalo ignorované. Pochopiteľne, neexistuje totiž nič, čo by ich vyvrátilo.

A tak sa súdruh prezident môže spoľahnúť už iba na ním vymenovaných kamarátov na ústavnom súde. Peter Brňák, dlhoročný poslanec za HZDS v parlamente, Milan Ľalík, blízky kolega Štefana Harabina a sudca spravodajca, ktorý dva roky údajne "zbieral materiály" k protiústavnej vyvlastňovacej novele (viacej tu), presne tej novele, o ktorej prezident vyhlásil, že je protiústavná len v dvoch ustanoveniach a tak ju môže podpísať (viac tu). Čo iné, ako úmyselné porušenie ústavy to vtedy bolo? A nakoniec Marianna Mochnáčová, ktorú na ústavný súd pretlačil SMER. Vyzerá to ako dokonalá zostava, ktorá zabezpečí, že ústavný súd opäť rozšíri prezidentovi nielen obzory, ale aj možnosti. Uvidíme, ako zareaguje ÚS ak Čentéš podá námietku zaujatosti. Raz už s ňou uspel.

A bude veľmi zaujímavé sledovať, či bude Fico držať slovo o nevolení generálneho prokurátora v parlamente dovtedy, kým ÚS nerozhodne o predbežnom opatrení. Alebo či budeme svedkami ďalších nezmyselných rečí o "ohrození republiky" (akoby tých osemnásť mesiacov bez GP, ktoré Ficovi vôbec nevadili, republiku neohrozovalo viac) a podobných cirkusových kotrmelcov len preto, aby bolo možné zvoliť "toho nášho" generálneho prokurátora.

"Desí ma toľká zloba, hrubosť a nenávisť v politike i médiách." Nuž pán prezident, mňa nie. Od Vás a od Vašich politických kamarátov sme jej už zažili dosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?