Nemoc tretej moci je zhubná

Autor: Juraj Petrovič | 7.11.2012 o 10:35 | (upravené 8.11.2012 o 11:53) Karma článku: 23,57 | Prečítané:  6876x

Pozrel som si dokument Zuzany Piussi a ostalo mi výrazne zle. Pozerať sa na zúfalstvo dcéry sudkyne Laukovej z toho, ako bezohľadne, chladne a naduto pristupuje sudkyňa Kožíková k nej a jej nebohej matke nie je jednoduché. Nie že by človek niečo podobné nezažil, ale u sudcu, človeka, ktorý má štátom udelené právo rozhodovať o osudoch iných ľudí je to desivé.

 (C) Shooty 2008

V tejto našej malej krajinke je ale možné úplne všetko. Schovaná za inak úplne oprávnenú požiadavku sudcovskej nezávislosti sa súdna moc snaží vo svojej väčšine zbaviť toho, čo so sudcovskou nezávislosťou MUSÍ bezpodmienečne súvisieť - zodpovednosťou. Nemôže existovať skutočný právny štát, kde pomaly jedinými stíhanými a trestanými sudcami sú tí, ktorí kritizujú pomery, tí, ktorí chcú pracovať naozaj nezávisle a tí, ktorí sa napriek hrozbe sankciami nebáli povstať a povedať PRAVDU.

Pravdu o slovenskom súdnictve, ktorá je pravdou o našej spoločnosti. O súdnictve a spoločnosti, kde najväčšiu hodnotu majú známosti a kontakty, kde odvaha, nezávislosť a dodržiavanie zákonov sú vnímané ako hlúposť, neochota sa podriadiť a zaradiť a sú preto aj patrične "trestané".

Samozrejme, v štáte, kde je možné "chybou" sudcu dostať na slobodu brutálneho vraha, v štáte, kde šéf justície dostane od sudkyne, ktorá je v úrade 4 mesiace aj s cestou prisúdené neskutočné prachy za to, že o ňom niekto povedal pravdu, v štáte, kde je celá jedna skupina ľudí ozbíjaná o časť svojho príjmu, aby bolo možné zaplatiť kamarátom, vlastniacim vysoko ziskové firmy, "investičné" stimuly, ale kde nie je možné poriadne zvýšiť platy mizerne plateným učiteľom, v štáte, kde sa pripravuje znárodnenie zdravotníctva za peniaze občanov do vrecák kamarátov, je samozrejme možné všetko.

Zuzana Piussi natočila veľmi smutný dokument. Ale veľmi potrebný dokument. Ukazuje veľmi presne, kam sa naša "nezávislá" justícia dostala za 20 rokov slobody a nezávislosti, a kam sa dostala počas "vlády" Štefana Harabina a jeho poskokov. Lebo to nie je len samotný Harabin. Sú to všetci tí, ktorí mu pomáhajú, ktorí ho podporujú a ktorí prebrali jeho postupy, názory a móresy. Tento dokument by sa mal premietať na všetkých stredných školách, aby študenti videli, kam sa môže ničím a nikým nekontrolovaná a neregulovaná moc dostať pod "správnym" vedením.

Zuzane Piussi sa sudkyňa Helena Kožíková chce pomstiť za to, že ukázala pravdu. Chce sa jej pomstiť nielen finančne, chce ju nechať potrestať aj na základe trestného stíhania. Je to pochopiteľná reakcia niekoho, kto si vo svojej nadutosti myslí, že môže úplne všetko. Zničiť niekomu život, pošpiniť mu meno, obrať ho nielen o peniaze, ale aj dôstojnosť a nepriamo možno aj o život. A následne sa dcére svojej obete bohorovne pozrieť do očí a tvrdiť, že ja nič, ja muzikant. Pardon, nezávislá sudkyňa.

Jan Werich kedysi Jiřímu Janouškovi vysvetľoval rozdiel medzi čestnosťou a počestnosťou. Hovoril o tom, že zatiaľ čo čestný človek je úctyhodný, pretože neklame, nekradne a neubližuje svojmu okoliu, počestný človek ide ďalej, nie je ochotný ani sa mlčky prizerať tomu, ako niekoho iného okrádajú, podvádzajú, alebo mu ubližujú.

Som veľmi rád, že sa našlo toľko počestných ľudí, ktorí sa rozhodli nemlčať a podporiť naše vyhlásenie k trestnému stíhaniu Zuzany Piussi. Ozvali sa a povedali, že to, čo urobila Zuzana, je správne a že ak ju za to majú prenasledovať, tak musia prenasledovať aj ich. Chcem sa aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí tak doteraz urobili a súčasne vyzvať všetkých, ktorí si tento článok prečítajú, aby sa k nám pridali. Musíme ukázať, že nám nie je jedno, keď niekoho neprávom šikanujú, prenasledujú a snažia sa mu pomstiť.

Ak sa chcete pridať a chcete podporiť našu snahu o možnosť hovoriť PRAVDU bez strachu z prenasledovania, môžete tak urobiť tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=689952

 

Doplnenie 8.11.2012:

Zuzana Piussi nie je jediná, kto je pre zverejnenie pravdy prenasledovaný. Ak ste ochotní podporiť Zuzanu Piussi, prosím vás z rovnakých dôvodov o podporu aj pre Zuzanu Petkovú, tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=691507

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?