Krasokorčuliar Fico

Autor: Juraj Petrovič | 26.11.2012 o 7:17 | (upravené 26.11.2012 o 12:41) Karma článku: 31,71 | Prečítané:  5619x

Najnovší kaleráb, ktorý sa svojm voličom snaží natlačiť do hláv Robert Fico sa volá príliš nízke ceny diaľnic. Objavná metóda, ktorou chce zabezpečiť dostatočne kvalitnú výstavbu diaľnic, sa volá krasokorčuliarska porota. Tam sa totiž škrtajú najvyššie a najnižšie známky, tak, ako chce Fico škrtať najnižšie a najvyššie ceny.

 

Je to pochopiteľné. Keď sa už raz zverejnila cena, ktorá zrejme neobsahuje na Slovensku obvyklý bakšiš vo výške 60 - 300%, veľmi ťažko sa obháji, ak sa nakoniec bude stavať za presne toľko, koľko si ešte pred minulými voľbami so stavbármi vyjednali Fico a jeho 40 zbojníkov. Medzitým im ale Figeľ urobil škrt cez stranícky rozpočet a to teraz treba okecať.

A tak sa bude vykrikovať, že most spadol kvôli nízkej cene a nie kvôli tomu, že hlavný dodávateľ, ktorý stavbu realizoval cez milión subdodávateľov, nezabezpečil žiadny poriadny stavebný dozor. Nečudo, Váhostav bol v celom tendri a následnej realizácii očividne len peňazovodom. Odkiaľ, to vieme celkom presne - zo štátneho, čiže nášho vrecka. Kam, to sa už tak presne nevie, ale mnohí tušíme - Súmračná a blízke karpatské kopce by mohli byť potenciálnym koncovým bodom tohto potrubia, aby som nepoužíval to sprofanované slovo tunel.

Doba peňazovodov je späť a tak sa nedá stavať lacno. Bakšiš je nevyhnutný a tak musí Fico točiť piruety na ľade verejnej mienky a dúfať, že jeho voliči majú dosť veľké hlavy na to, aby sa im tam vošli aj tieto kaleráby. Bohužiaľ to zas raz zaplatíme všetci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.

SVET

Rakúskym prezidentom bude holandský šľachtic z Ruska

Tiahnuce sa voľby vyhral Alexander Van der Bellen.


Už ste čítali?